Historia szkoły

Kalendarium.

- Szkoła powstała w 1861 r. i mieściła się w starym budynku po karczmie,
- drugi budynek jeszcze istniejący został zbudowany w 1892r a piętro nadbudowano w 1908 r .
- budynek ten pełnił swoją funkcję ponad 100 lat aż do 1999r.
- obecny budynek wraz z salą gimnastyczną oddany został do użytku we wrześniu 1999r.
- wtedy też został poświęcony przez ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej biskupa Kazimierza Górnego
- w pazdzierniku 2005 r. nastąpiło uroczyste nadanie Szkole imienia i poświęcenie sztandaru.
- szkoła otrzymała imię Jana Pawła II
- w latach 1999 - 2006 w tym budynku mieściła się filia Gimnazjum w Wiśniowej
- 16.10.2011 r. Szkoła obchodziła Jubileusz 150 lecia powstania
- od 03.09.2012 r. do szkoły należy Szkoła Filialna w Pstrągówce, w której uczą się dzieci z klas początkowych
natomiast do klasy czwartej, piątej i szóstej szkoły w Szufnarowej uczęszczają uczniowie z Pstrągówki

Lista nauczycieli, którzy od początku powstania szkoły uczyli w Szufnarowej z podaniem roku rozpoczęcia pracy i miejscowości pochodzenia

  1. Chochorowski Marcin: 1862 - 1875 z Wysokiej Strzyżowskiej
  2. Gdula Marcin: 1876 - 1877
  3. Bukowski Aleksander: 1877 - 1879
  4. Stanisławczyk Walenty: 1879 - 1893 - rozpoczął kronikę szkoły.
  5. Machowicz Maciej: 1883 - 1898
  6. Wisz Jan: 1899 - 1900
  7. Pitera Andrzej: 1900 - 1921 z Lutczy
  8. Pitera Maria: 1902-1922
  9. Karliczkówna Zofia: 1906
  10. Balawalderówna Amalia: 1907 z Godowej
  11. Malankówna Helena: 1908
  12. Malanek Władysław: 1908
  13. Sinkowska Maria: 1909 - 1919
  14. Sławńska Maria: 1909 - 1910
  15. Gorczyca Franciszek: 1909 z Bonarówki
  16. Ostaszewski Stanisław: 1910 - 1911
  17. Bieniówna Wiktoria: 1911 - 1922
  18. Klimek Franciszek: 1911 - 1914, 1919 - 1919
  19. Gwozdzicki Stefan: 1914 - 1915
  20. Augustyniak Jan: 1916 - 1917
  21. Augustyniakówna Albina: 1916 - 1917
  22. Karliczkówna Eleonora: 1919 - 1920 z Jaszczurowej
  23. Patlewiczówna Helena: 1919 - 1920 z Bonarówki
  24. Kotowska Michalina: 1920-1922
  25. Tycholis Józef: 1921 - 1935
  26. Grochowska Stanisława: 1922 - 1924
  27. Rolówna Ludwika: 1922 - 1924
  28. Boroniówna Janina: 1923 - 1924
  29. Kaniowska Janina: 1924 - 1927
  30. Mosiewiczówna Irena: 1924-1925
  31. Tycholisowa Stanisława: 1925 – 1937,
  32. Rymaczewski Karol: 1925 - 1926
  33. Swiętoniówna Amalia: 1925 - 1958
  34. Pirga Piotr: 1927 – 1934, 1937-1950 z Kozłówka
  35. Miller Jan: 1930 - 1931
  36. Kłakówna Kinga: 1934-1936 z Cieszyny
  37. Szczepanikówna Aleksandra: 1935–1937, 1938-1942 z Frysztaka
  38. Pirgowa Bronisława: 1937 - 1940, 1944-1952
  39. Petryczko Stefania: 1937 - 1938
  40. Grochowska Stanisława: 1942 - 1943 z Gogołowa
  41. Półchłopek Michał: 1942 - 1944
  42. Niezgoda Stanisława: 1942 - 1943 ze Stępiny
  43. Rafa Helena: 1943 - 1944
  44. Stąporkowa Barbara: 1945 - 1965
  45. Demczakowa Cecylia: 1945–1967, 1968 -1976, - 1/2 etatu
  46. Jarecka Kamila: 1945 - 1961
  47. Leśniak Leopold: 1948 - 1949 z Wiśniowej
  48. Zagórowska Zofia: 1949 - 1953 z Lubli
  49. Koziarz Józef: 1950 - 1986
  50. Ziajka Stanisława: 1951-1952
  51. Cynarski Mieczysław: 1953 - 1954 z Różanki
  52. Grela Władysław: 1953 z Cieszyny
  53. Budzynowski Sabin: 1953 - 1955 z Rozwadowa
  54. Budzynowska Seweryna: 1953 - 1955
  55. Szlachta Tadeusz: 1954 - 1957 z Cieszyny
  56. Szajdek Helena (Drygaś): 1955-1986 - z Szufnarowej
  57. Drygaś Eugeniusz: 1956-1990
  58. Saj Janina: 1958 - 1960
  59. Wójcik Leokadia: 1958 - 1960
  60. Drygaś Janina: 1959-1960 z Szufnarowej
  61. Gorczyca Janina (Armata): 1960 - 1961 z Szufnarowej
  62. Jamrogowicz Zofia: 1962 - 1997 z Jaszczurowej
  63. Midura Zofia (Zagórska): 1964 - 1978 z Baryczki
  64. Sworst Helena(Baran): 1966 - 1980 ze Strzyżowa
  65. Gaweł Zbigniew: 1966 – 1967, 1977 - 1978 z Wiśniowej
  66. Jamgóg Anna (Kalisztan): 1967 - 1977 z Glinika Sredniego
  67. Wilkosz Zdzisława(Grzebień): 1967 - 1976 z Kożuchowa
  68. Skwierz Danuta: 1973-2003 z Szufnarowej
  69. Tęczar Stanisława: 1973 - 1991
  70. Dyka Andrzej: 1975 - 1976 z Szufnarowej
  71. Cynarska Krystyna (Koziarz): 1976 - 1977 z Niewodnej
  72. Wacnik Bolesław: 1978 - 1979 z Dobrzechowa
  73. Kwolek Zofia(Szteliga): 1979 - 1985 z Szufnarowej
  74. Drygaś Irena (Koziarz): 1979 z Szufnarowej
  75. Jamróg Małgorzata (Irzyk): 1979 z Wiśniowej
  76. Romaniak Antonina: 1979 - 1980 z Dobrzechowa
  77. Dziak Małgorzata: 1981 - 1982 z Jazowej
  78. Łukasiewicz Jerzy: 1981 - 1999 z Wiśniowej
  79. Petka Zenon: 1982 - czerwca 2017 r.  z Szufnarowej
  80. Kwolek Danuta (Brzoza): 1983 z Szufnarowej
  81. Ziemba Piotr: 1983-2003, ponownie od września 2017 z Wiśniowej
  82. Strach Urszula 1984 - 1985
  83. Ząbik Zofia: 1984 z Pstrągówki
  84. Nowak Jolanta(Jajko): 1985 z Niewodnej
  85. Banaś Helena: 1985 - 2004 z Brzezin
  86. Basamania Maria: 1987-1999 z Markuszowej
  87. Bieleń Adam: 1987-1989 z Wiśniowej
  88. Książek Małgorzata: 1988 z Szufnarowej
  89. Dudek Ewa: 1991-1992 z Różanki
  90. Ruszała Barbara: 1999
  91. Slaska Monika: 1999-2000 ze Strzyżowa
  92. Sup Anna (Marzec): 2000 - 2001
  93. Włodyka Beata: 2001 - 2004
  94. Bardzik Madalena: 2001 - 2002
  95. Kędra Anna: 2001 - 2002
  96. Ozga Maria: 2002 – 2003 z Szufnarowej
  97. Markowska Lilianna:2003-2005
  98. Banaś Elżbieta (Piękoś): 2004 z Szufnarowej
  99. Niekowal Bartłomiej: 2005-2006
  100. Mucha Krzysztof: 2006 ze Strzyżowa
  101. Kamecka-Lenart Magdalena: 2008 ze Strzyżowa
  102. Laskowska Magdalena: 2008-2011 z Kalembiny
  103. Wójcik Magdalena: od 2010 do kwietnia 2014 z Wiśniowej
  104. Gruszczyńska Agnieszka: od 2011 - 2012 z Wiśniowej
  105. Magryś Dorota: od 2011 - czerwca 2017 r. z Kożuchowa
  106. Ciosek Joanna: od listopada 2010 do maja 2011, od marca 2015 do VI 2016 r. z Wiśniowej
  107. Opoń Danuta: od 2012 z Pstrągówki
  108. Śliwa Paweł: od 09. 2012 z Kozłówka
  109. Szopa Sławomir: od 04. 2013 do 2014 z Niewodnej
  110. Aneta Kosińska: od 09. 2013 do stycznia 2014 z Wysokiej Strzyżowskiej
  111. Andżelika Pęczar: od lutego 2014 z Tułkowic
  112.  Buczek Gabriela od kwietnia 2014 ze Strzyżowa
  113.  Ozga Dominika od września 2017 r.  z Brzezin
  114.  Włodyka Ewa od września 2017 r. z Wiśniowej
  115. Szpiech Ewa od września 2017 r.
  116. Januszek Jolanta od września 2017 r. z Wiśniowej
  117. Wójcik Robert od września 2017 r. z Wiśniowej

Lista dyrektorów lub kierowników, którzy od początku powstania szkoły w niej pracowali

  1. Pitera Andrzej: 1900-1921
  2. Tycholis Józef: 1921-1931, po zmianie nazwiska Tybrowski Józef do 1935
  3. p.o. Tybrowska Stanisława: 1935-1937
  4. Pirga Piotr: 1937-1950
  5. p.o. Pirga Bronisława: 1950-1952
  6. p.o. Stąporek Barbara: 1952-1955
  7. Koziarz Józef: 1955-1986
  8. Łukasiewicz Jerzy: 1986-1999
  9. Skwierz Danuta: 1999-2003
  10. Książek Małgorzata: od 2003
 
Dziś jest:
Poniedziałek
23
Października 2017
295 dzień roku
pozostało: 69 dni
Imieniny:
Edwarda, Marleny, Seweryna
Ankiety
Gdzie spędziłaś/eś wakacje?
Nad morzem
W górach
W domu
U rodziny
Głosuj